گردنبند شبرنگ شتر

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ به نقل از تابناک؛ در حاشیه مراسم روز زمین پاک که صبح امروز درمحل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد از گردنبند شبرنگ محافظ شترها در جاده‌ها رونمایی شد.

این اقدام با توجه به تعداد قابل توجه تصادفات و تلفات جاده‌ای میان خودروها و حیوانات کویری همچون شتر و روند نگران‌کننده و بحرانی این حوادث، صورت پذیرفت.  

مهندس زینلی - مدیرعامل شرکت کویر تایر به عنوان شرکت پیشنهاد دهنده و اجراکننده  این طرح، هدف از اجرای آن را در راستای تعهد مدیران این مجموعه به حمایت و حفاظت از جان انسان‌ها و حیوانات زیست بوم کشور اعلام کرد.

وی گفت: ایران کشوری با اقلیم آب و هوایی گرم وخشک و دارای پوشش بیابانی و کویری بسیار گسترده است به طوری که 75‌درصد سرزمین ما را کویر پوشانده است.

گردنبند شبرنگ شتر

مدیرعامل شرکت کویر تایر با بیان این که کویر در فرهنگ ما کلمه بااصالتی است زیرا بیشتر اقوام ایرانی در کویر یا حاشیه کویر سکنی داشته‌اند افزود: هرچند که زندگی در کویر با مشکلاتی همراه است اما مردمان این خطه راه‌های همزیستی با طبیعت را فراگرفته و با اکوسیستم طبیعی و جانوری آن کنار آمده‌اند.

وی به تصادفات شترها در جاده‌های کویری با خودروها اشاره کرد و گفت: تعداد قابل توجه تصادفات و تلفات جاده‌ای بین خودروها و حیوانات کویری همچون شتر، نگران‌کننده و بحرانی است و نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد.

شرکت کویر تایر

مدیرعامل شرکت کویر تایر گفت: در راستای حل این مشکل و برای پیشگیری از تصادفات جاده‌ای میان حیوانات و خودروهایی که از جاده‌های کویری عبور می‌کنند شرکت کویر تایر در طرحی ابتکاری احشامی همچون شترها را به شبرنگ‌های خاصی مجهز می‌کند و اینگونه از جان هموطنان و حیوانات کویری حفاظت می‌کند تا آرامش کویر پایدار باقی بماند.

وی با تاکید بر این که کویر تایر فرزند کویر است تصریح کرد: این شرکت در کنار تولید محصولات دوستدار محیط زیست همچون تایر سبز، خود را ملزم به حمایت و حفاظت از جان انسانها و حیوانات این زیست بوم می‌داند و اجرای این طرح گامی به سوی کاهش تصادفات شبانه در کویر و محیط زیستی امن و پایدار است.