ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 1669
بازدید: 2288
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱/۱۴ ساعت: 10:37:20 AM

استفاده از حشرات در تامین پروتئین خوراک دام

عربستان سعودی برای تامین پروتئین موجود در خوراک دام، دست به دامان حشرات شده است.

پروتئین خوراک دام

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ به گزارش ایانا به نقل از ALL ABOUT FEED ، یک شرکت تولیدکننده حشرات به نام Agri Protein با کانون فناوری عربستان سعودی (Sajt)، برای تولید تجاری خوراک دام بر پایه حشرات، قرارداد امضا کرده است.

کانون فناوری عربستان، طرح این شرکت را برای تاسیس 3 مزرعه جهت پرورش حشرات بالدار در این کشور اجرا خواهد کرد تا در راستای امنیت غذایی و حمایت از اهداف چشم انداز 2030 اقدام کرده باشد. معاون رییس کانون فناوری عربستان در اطلاعیه‌ای راجع به این قرارداد، توضیح داد: صنعت پرورش آبزیان و طیور در عربستان رو به رشد بوده و به همین دلیل به واردات خوراک آن ها وابسته هستیم. بنابراین تکنولوژی‌های پیشرفته که توسط شرکت جدید ارایه می‌شود، به ما کمک می‌کند تا به اهداف از پیش تعیین شده برای 2030 و ایجاد امنیت غذایی برسیم.

وی ادامه داد: با همکاری AgriProtein می‌توان تولید پایدار داشته و با تکیه بر تولید پروتئین‌های محلی، کم‌کم از واردات خوراک دام فاصله بگیریم. این شرکت، بزرگ‌ترین مزرعه پرورش حشرات در جهان را توسعه داده که  راهی برای تولید پایدار خوراک و جایگزین کردن آن با پودر ماهی محسوب می‌شود. پروتئینی که در پرورش آبزیان و دیگر بخش‌های تولیدی کاربرد خواهد داشت.

حشرات در خوراک دام

مدیرعامل این شرکت نیز ضمن ابراز خرسندی از عقد قرارداد با Sajt گفت: تولید انبوه پودر ماهی، یعنی به خطر انداختن محیط زیست دریایی. بنابراین جایگزینی خوراک  دام با حشراتی که از برگ درختان تغذیه می‌کنند، می‌تواند به ذخیره بیش تر ماهی در دریاها برای تغذیه انسان کمک کرده و اقیانوس‌ها از این طریق، ترمیم پیدا کنند. ضمن اینکه کاهش گازهای گلخانه‌ای در طول زنجیره تولید تا فروش را به همراه دارد.

به گفته وی، به ازای هر تن کاهش دی اکسید کربی، در هزینه‌های زیست محیطی به میزان 20 هزار دلار صرفه جوییصورت خواهد گرفت. به همین دلیل، ما معتقدیم که اکنون بهترین زمان برای راه‌اندازی این تکنولوژی است.

دولت عربستان پیش بینی کرده کشاورزی این کشور، طی 4 سال آینده در تولید محصولات مختلف به لحاظ ارزش دلاریافزایشی  1.7 میلیارد دلاری را تجربه خواهد کرد. بر همین  اساس، حجم ماهی تولیدی به یک میلیون تن در سال رسیده و تولید محصولات طیور تا سال 2018 حدود 522 درصد نسبت به مقدار فعلی افزایش دارد. این ها تنها بخشی از برنامه‌هایی است که جهت رسیدن به خودکفایی و ایجاد امنیت غذایی در عربستان صعودی طرح ریزی شده است.

علاوه بر موارد ذکر شده، با توجه به اولویت‌هایی که در حفاظت از منابع آبی این کشور وجود دارد، تامین پروتئین از طریق حشرات، بسیار کارآمدتر از دیگر فرایندهای تامین پروتئین است.


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی