ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 1634
بازدید: 3668
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۲۹ ساعت: 3:27:12 PM

پرورش ماهی و گیاه در خانه

طراحان فرانسوی اکوسیستم خانگی طراحی کرده‌اند که امکان تولید و پرورش ماهی و گیاهان تازه را در یک مخزن کوچک درون محیط منزل فراهم می‌کند.

آکواپونیک

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ به نقل از ایسنا، این سیستم رودخانه محلی (Local River) یا یخچال- آکواریوم نامیده می‌شود و امکان تولید و پرورش گیاهان و ماهیان تازه را بعنوان یک منبع غذایی پاک و کوچک برای مصارف خانگی فراهم می‌کند.

سیستم «رودخانه محلی» بر اساس اصول علم آکواپونیک طراحی شده است که تلفیقی از پرورش ماهی و گیاهان در یک رابطه همزیستی است؛ گیاهان مواد مغذی مورد نیاز را از پساب ماهی دریافت و در مقابل اقدام به تصفیه طبیعی آب آکواریوم می‌کنند.

یخچال- آکواریوم

گیاهان مختلف در مخزن‌های کوچکی روی آکواریوم قرار گرفته و از آب آکواریوم استفاده می‌کنند که علاوه بر تصفیه آب، نیاز به تمیز کردن مداوم آکواریوم را به حداقل می‌رساند.

گونه‌های گیاهان سازگار در محیط منزل به همراه ماهی، حلزون و میگو در سیستم آکواپونیک «رودخانه محلی» قابل پرورش دادن هستند.

کیت خانگی آکواپونیک

نمونه‌های بزرگتر سیستم‌های آکواپونیک در مزارع و استخرهای پرورش ماهی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سیستم یخچال- آکواریوم در دو سایز 1.6*0.7*1 با قیمت 15‌هزار و 990‌دلار و در اندازه 0.7* 0.4* 0.9 با قیمت 9‌هزار و 900 دلار به بازار عرضه شده‌اند.

پرورش ماهی و گیاه


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی