ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 1626
بازدید: 3715
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ ساعت: 10:16:45 AM

طراحی کیت خانگی پرورش توامان ماهی و گیاه

کیت خانگی آکواپونیک، روشی ساده برای آموزش فرآیند رشد وپرورش گیاهان و آبزیان به کودکان است.

کیت خانگی آکواپونیک

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ به نقل از سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آکواپونیک علم جدیدی شامل ترکیب آبزی‌پروری و پرورش گیاهان  در آب است. در یک سیستم آکواپونیک از پساب ماهی به عنوان کود آلی برای گیاه استفاده و آب تصفیه شده توسط گیاه نیز به استخر پرورش ماهی یا سایر آبزیان منتقل می‌شود. 

کیت خانگی آکواپونیک شامل یک آکواریوم کوچک مجهز به سیستم تهویه است. بر روی قسمت سقف نیز شش محفظه برای قرار دادن پنج گلدان کوچک با ترکیبی از دانه‌های آلی درنظر گرفته شده و محفظه ششم به عنوان محل تغذیه ماهی استفاده می‌شود.

دراین سیستم ماهی از غذا استفاده کرده و پساب حاوی مواد مغذی از داخل مخزن آب به بخش بالایی برای استفاده گیاه پمپاژ می‌شود.

کیت خانگی آکواپونیک

پس از جذب مواد مغذی توسط گیاه، آب تصفیه شده به مخزن مخصوص برگردانده می‌شود و این فرآیند با هر بار تغذیه ماهی تکرار می‌شود، در این حالت علاوه تمیز ماندن آب سیستم، گیاه نیز مواد آلی مورد نیاز برای رشد را دریافت می‌کند.

چرخش آب بین گیاهان و مخزن آب کوچک باعث سالم ماندن و کمک به رشد توام گیاه و ماهی می‌شود، تصفیه زیستی آب توسط گیاه به حذف عناصر مضر برای سلامت ماهی منجر شده و از عناصر غذایی موجود در آب ماهی نیز به عنوان کود برای رشد گیاهان استفاده می‌شود.

کیت پرورش گیاه و ماهی

امکان کاشت گیاهان برگ‌دار و گل‌های زینتی کوچک در داخل گلدان‌های کیت خانگی آکواپونیک وجود دارد. این سیستم پس ازجذب سرمایه لازم و تولید تجاری با قیمت 70 دلار به بازار عرضه خواهد شد.


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار:0
انتشار یافته:2
رضا
۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۵ شهريور 8:07:32 PM
سلام من ماهی و بذر و ظرف رو خریدم .اما یه سوال برام پیش اومد که آیا به پمپ هوا نیازی هست؟ لطفا زود جواب بدید
پایگاه خبری ماکی دام
۱۳۹۷ شنبه ۱۷ شهريور 9:37:28 AM
دوست عزیز سلام، آکوا پونیک سیستمی خاص با طراحی خاص است، که نحوه ی ساخت آنرا سازندگانش می‌دانند. خبر "پرورش ماهی و گیاه در خانه" را در همین سایت مطالعه کنید. شاید به شما کمکی کند، می توانید از لینک زیر استفاده کنید: http://www.makidam.ir/fa/news/1634/پرورش-ماهی-و-گیاه-در-خانه

عناوین اصلی