مرغ ارزان نمی شود

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ رئیس انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی ایران قیمت مرغ در مقطع کنونی را واقعی دانست و گفت:با توجه به شرایط صنعت مرغداری 7500 تومان برای هر کیلو گوشت مرغ منطقی است.

به گزارش آریا، محمد یوسفی،دلیل گرانی مرغ را در افزایش قیمت ذرت دانست و گفت: تا زمانی که قیمت نهاده‌ها خصوصا ذرت کاهش نیابد قیمت مرغ نیز ارزان نخواهد شد.

وی به افزایش نرخ جوجه یک روزه اشاره کرد و گفت: امروز قیمت هر قطعه جوجه یک روزه گوشتی برای تولیدکنندگان این بخش به 2‌هزار تومان رسیده که این مهم در افزایش قیمت تمام شده مرغ زنده تاثیر بسزایی دارد. یوسفی با انتقاد از شرکت پشتیبانی امور دام گفت: متاسفانه هیچ نوع حمایت و کمکی از سوی این شرکت به تولید‌کنندگان دام و طیور کشورصورت نمی‌گیرد. رئیس انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی ایران، شکوفایی صنعت مرغداری را در صادرات آن دانست و گفت: اگر دولت زمینه‌های صادرات مرغ را فراهم کند قطعا اشتیاق و فعالیت در این خصوص افزایش می‌یابد.

وی به نرخ بالای سود نظام بانکی اشاره کرد و گفت: متاسفانه علیرغم وعده‌های مکرر مسئولین مبنی بر حمایت از تولید داخلی تا کنون هیچ‌گونه مساعدتی در این خصوص از سوی هیچ نهادی برای رفع مشکلات صنعت مرغداری کشور انجام نگرفته‌است. یوسفی گفت: متاسفانه ادامه روند ضرر تولیدکنندگان و افزایش هزینه‌های تمام‌شده تولید می‌تواند منجر به بی‌رغبتی تولیدکنندگان برای تولید شود و در نهایت تولید مرغ زنده گوشتی کاهش یابد. رئیس انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی ایران از دولت خواست با اجرای سیاست‌های حمایتی مناسب از تولید مرغ گوشتی، از افزایش ضرر و زیان تولیدکنندگان این بخش جلوگیری کند.


برچسب ها: