• پودر استریل قابل تزریق Ceftiprin

  سفتیوفور سدیم 0/25 گرم (سفتی پرین 0/25)

  سفتیوفور سدیم 0/25 گرم (سفتی پرین 0/25)

  هر ویال داوری سفتی پرین 0/25 حاوی 250 میلی‌گرم سفتیوفور سدیم می‌باشد که بعد از آماده‌سازی محلول آن معادل 50 میلی‌گرم سفتیوفور پایه (Base) به صورت ملح سدیم در یک میلی‌لیتر خواهد داشت. این دارو محصولی از شرکت نصر فریمان می‌باشد.

 • اصول صحیح واکسیناسیون دام ها و کاهش مشکلات در گوشت و پوست

  اصول صحیح واکسیناسیون دام ها و کاهش مشکلات در گوشت و پوست

  تزریقات اشتباه، با سرسوزن و ناحیه نامناسب تزریق، می‌تواند مشکلات زیادی برای دام بوجود آورد. نکات ارائه شده برای واکسیناسیون دام از بروز مشکلات گوشتی و پوستی جلوگیری می‌کند.

 • پودر استریل قابل تزریق Ceftiprin

  سفتیوفور سدیم 0/5 گرم (سفتی پرین 0/5)

  سفتیوفور سدیم 0/5 گرم (سفتی پرین 0/5)

  هر ویال داوری سفتی پرین 0/5 حاوی 500 میلی‌گرم سفتیوفور سدیم می‌باشد که بعد از آماده‌سازی محلول آن معادل 50 میلی‌گرم سفتیوفور پایه (Base) به صورت ملح سدیم در یک میلی‌لیتر خواهد داشت. این دارو محصولی از شرکت نصر می‌باشد.

 • پودر استریل قابل تزریق Ceftiprin

  سفتیوفور سدیم 4 گرم (سفتی پرین 4)

  سفتیوفور سدیم 4 گرم (سفتی پرین 4)

  هر ویال داوری سفتی پرین 4 حاوی 4 گرم سفتیوفور سدیم می‌باشد که بعد از آماده‌سازی محلول آن معادل 50 میلی‌گرم سفتیوفور پایه (Base) به صورت ملح سدیم در یک میلی‌لیتر خواهد داشت. این دارو محصولی از شرکت نصر می‌باشد.

 • واکسن‌های باکتریایی دامی

  واکسن بروسلا

  واکسن بروسلا

  واکسن‌های باکتریایی بروسلا به دو شکل: واکسن بروسلوز بره و بزغاله REV.1 (دز کامل) و واکسن بروسلوز گوسفند و بز REV.1 (دز کاهیده) موجود می‌باشد. این واکسن محصولی از واکسن و سرم‌سازی رازی است.

 • محلول استریل تزریقی

  سولفادیمیدین + تری متوپریم (سولفاپلاس)

  سولفادیمیدین + تری متوپریم (سولفاپلاس)

  هر میلی‌لیتر از این داروی آنتی میکروبیال سولفادیمیدین + تری متوپریم، حاوی 200 میلی‌گرم سولفادیمیدین و 40 میلی‌گرم تری‌متوپریم می‌باشد. این دارو محصولی از شرکت نصر است.

 • واکسن‌های باکتریایی دامی

  واکسن شاربن علامتی

  واکسن شاربن علامتی

  واکسن شاربن علامتی به منظور ایجاد ایمنی فعال علیه بیماری شاربن علامتی در نشخوارکنندگان و نتاج آنها استفاده می‌شود. ایت واکسن محصولی از واکسن و سرم‌سازی رازی است.

 • آمپرولیوم %20 (Amprolium)

  آمپرولیوم %20 (Amprolium)

  داروی آمپرولیوم %20 (Amprolium)، برای پیشگیری و درمان بیماری کوکسیدیوز ناشی از E.tenella, & E.acervulina در جوجه‌ها، مرغ‌های مادر و بوقلمون‌ها. همچنین برای پیشگیری و درمان کوکسیدیوز گوساله و بره توصیه می‌شود.

 • وضعیت بیماری تب مالت در جهان و ایران

  وضعیت بیماری تب مالت در جهان و ایران

  بیماری تب مالت در تمام نقاط دنیا وجود داشته و تا بحال 17 کشور بیماری را ریشه‌کن کرده‌اند. در ایران نیز برای اولین بار در سال 1311 بروسلا ملیتنسیس توسط کارشناسان انستیتو پاستور ایران مورد بررسی قرار گرفت.

 • واکسن آبله بزی و گوسفندی TC

  واکسن آبله بزی و گوسفندی TC

  واکسن آبله بزی و گوسفندی TC جهت ایمن‌سازی فعال علیه بیماری آبله در دام (گوسفند و بز) مصرف می‌شود.

 • آشنایی با بیماری مرزی در گوسفند

  آشنایی با بیماری مرزی در گوسفند

  بیماری مرزی یک بیماری ویروسی در گوسفند و بز است که همراه سقط جنین، مومیایی شدن، مرده‌زایی، تولد بره‌های ضعیف و موهای غیرطبیعی و علائم عصبی مشخه بیماری به شکل مادرزادی یا از طریق ترشحات تنفسی، گوارشی، ادراری و رحمی منتقل می‌شود. ویروس جنین را از طریق جفت آلوده می‌نماید.

 • آشنایی با بیماری تب برفکی و روش های کنترل آن (بخش دوم)

  آشنایی با بیماری تب برفکی و روش های کنترل آن (بخش دوم)

  مهم‌ترین و اساسی‌ترین روش پیشگیری و کنترل بیماری تب برفکی بکارگیری اقدامات بهداشتی و قرنطینه‌ای است به نحوی که از ورود ویروس دریک گله و یا جمعیت جلوگیری نماید.

 • آشنایی با بیماری تب برفکی و روش های کنترل آن (بخش اول)

  آشنایی با بیماری تب برفکی و روش های کنترل آن (بخش اول)

  بیماری تب برفکی یک بیماری بسیار عفونی و بشدت واگیر دام می‌باشد که به لحاظ شدت خسارات اقتصادی یکی از موانع اصلی در تامین بهداشت و تولید دام و فراورده‌های دامی محسوب می‌گردد.

 • بیماری تب شیر در گوسفندان

  بیماری تب شیر در گوسفندان

  یکی از بیماری‌های دام تب شیر است که در این مقاله به معرفی بیماری تب شیر در گوسفندان می‌پردازیم و راه‌های درمان آن‌را می‌گوییم.

 • اسهال ای کلای

  اسهال ای کلای

  اسهال ای‌کلای یکی از عوامل مرگ بره وبزغاله‌های تازه متولد شده می‌باشد.