ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 605
بازدید: 3764
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۱/۱۲ ساعت: 10:06:40 PM
ضد عفونی کننده پستان - Tit Poosh Derakhshan

تیت پوش درخشان

ضدعفونی کننده پوشش‌دار تیت پوش درخشان جهت ضدعفونی و پاکیزه نگاه داشتن کارتیه‌ها

تیت پوش درخشان

به گزارش «سرویس اطلاعات دارویی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در بین دام‌ها، بیماری ورم پستان می‌باشد که به التهاب غده پستان اطلاق می‌شود و درحقیقت التهاب پاسخی است از سوی بدن حیوان در برابر صدماتی که به بافت پستان وارد شده است.

نیازهای پرورش دام خود را بیابید.

عمده‌ترین علت این بیماری باکتری‌ها می‌باشند. البته میکروارگانیسم‌های دیگری نظیر مخمرها، مایکوپلاسماها و جلبک‌ها نیز می‌توانند سبب این بیماری شوند.

ورم پستان با کاهش تولید و کیفیت شیر و همچنین افزایش هزینه تولید، علاوه بر خسارات اقتصادی فراوان به گاوداری‌های شیری و صنعت تولید شیر، موجب آلودگی میکروبی این فرآورده شده و گاهی وسیله‌ای برای انتقال بیماری به انسان می‌باشد.

محصول تیت پوش درخشان علاوه بر خاصیت ضدعفونی کنندگی، یک پوشش نازک پلیمری انعطاف پذیر روی کارتیه ایجاد می‌کند که باعث جلوگیری از ورود عوامل بیماری‌زا به پستان می‌شود.

عملکرد تیت پوش درخشان به این صورت است که بعداز شیردوشی و آغشته نمودن کارتیه به تیت پوش، این ماده به آرامی خشک شده و هنگام برگشت اسفنگتر، مقداری از چکه محصول در سرکارتیه را به داخل می‌کشد و باعث مسدود شدن سوراخ سرپستان می‌شود. طی زمان خشک شدن، ضخامت پوشش پلیمری در سرکارتیه بیشتر و به طور کامل پستان از ورود عوامل بیماری‌زا محافظت می‌گردد. قبل از شیردوشی، این پوشش با فشار ملایم از سرکارتیه برداشته شده و تیت آماده شیردوشی می‌شود. لازم به ذکر است با توجه به وجود ید در فرآورده، سطح سرپستان نیز ضدعفونی می‌گردد.

مزایای تیت پوش درخشان نسبت به مشابه خارجی:

1) استفاده از پلیمرهای دوستدار محیط زیست و عدم آلودگی زیست محیطی

2) قیمت مناسب‌تر نسبت به مشابه خارجی و کاهش هزینه‌های گاوداری

3) مؤثر در کاهش بار میکروبی شیر

4) سهولت استفاده از فرآورده توسط کاربر

5) قابل استفاده در کلیه شرایط اقلیمی

6) عدم باقیماندن فرآورده روی کارتیه با شستشوی سریع و آسان آن

فرمولاسیون محصول فوق در کمیسیون ثبت دارو و مواد ضدعفونی کننده مورخ 85/5/12 در سازمان دامپزشکی کل کشور تأیید و طی شماره 89-101-DT مورخ 89/9/13 پروانه تولید آن صادر گردیده است.

طریقه مصرف تیت پوش درخشان

پس از شیردوشی و شستشوی پستان دام، سرپستان را توسط لیوان مخصوص با محلول تیت پوش درخشان به طور خالص آغشته نمایید. لازم به ذکر است لیوان یکبارمصرف مخصوص نیز با هرگالن به تعداد کافی تحویل می‌گردد.


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*