ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 581
بازدید: 22654
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۱۰ ساعت: 2:19:10 PM
Enrofloxacin 10%

انروفلوکساسین 10% (انروکین 10%)

هر میلی‌لیتر حاوی 100 میلی‌گرم ماده موثره انرو فلوکساسین می‌باشد. این دارو محصولی از شرکت دامیاران اراک است.

انروفلوکساسین 10% (انروکین 10%)

به گزارش «سرویس اطلاعات دارویی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ انروفلوکساسین یک ترکیب فلوروکینولون می‌باشد که از طریق مهار غیرقابل برگشت آنزیم ژیراز (تیپII توپرایزومراز) باعث ممانعت از همانندسازی و در نتیجه مرگ میکروارگانیسم‌ها می‌گردد (اثر باکتریسیدال دارو).

به علت مکانیسم عمل اختصاصی انروفلوکساسین، هیچگونه مقاومت میکروبی برعلیه آن و همزمان با سایر ترکیبات ضدباکتری دیگر مشاهده نمی‌شود. بنابراین این محصول بر میکروارگانیسم‌هایی که نسبت به آنتی‌بیوتیک‌های بتالاکتام، تتراسایکلین‌ها و آمینوگلیکوزیدها و ماکرولیدها مقاوم هستند نیز موثر است.

محصولات مشابه:

محلول خوراکی انرو فلوکساسین (انرامین)

انروفلوکساسین 10%

انروفلوکساسین بر روی طیف وسیعی از میکروارگانیسم‌های گرم منفی مانند اشریشیاکلی گونه‌های سالمونلا و کلبسیلا، سودوموناس ائروژنوزا، سراتیا مارسنسس، گونه‌های پروتئوس، یرسینیا، هموفیلوس سومنوس، ویبریوهمولیتیکوس، پاستورلا مولتوسیدا و پاستورلا همولیتیکا، اکتینوباسیلوس بروسلاکانیس، بردتلابرونشیس پتیکا، موراکسلابویس وسویه‌های کمپیلوباکتر و میکروارگانیسم‌های گرم مثبت مانند: سویه‌های استافیلوکوک، سویه‌های استرپتوکوک، کورینه باکتریوم پیوژنز، باسیلوس سرئوس، کلستریدیوم پرفرژنس و همچنین گونه‌های مایکوپلاسما گالی سپتیکوم، مایکوپلاسماسینوویه، مایکوپلاسمامله اگریدیس مقاوم به تایلوزین و تیامولین موثر می‌باشد. همچنین انروفلوکساسین دارای تاثیر کمی بر روی ارگانیسم‌های بی هوازی بوده و در درمان عفونت‌های ناشی از آن کمتر مصرف می‌شود.

نیم تا دو ساعت پس از تزریق مقدار انروفلوکساسین در سرم خون به حداکثر میزان خود می‌رسد و پس از یکبار مصرف غلظت این دارو تا 24 ساعت در محدوده درمان باقی می‌ماند. دفع از بدن از طریق مکانیسم‌های کلیوی بدون تغییر و غیر کلیوی (صفرا) با تبدیل به سیپروفلوکساسین می‌باشد.

موارد مصرف انروفلوکساسین 10%

انروفلوکساسین در درمان عفونت‌های ادراری، تنفسی، گوارشی، پوستی چه به صورت عفونت منفرد و چه مخلوط استفاده می‌شود. بیشتر جهت درمان عفونت‌های گوارشی مانند سالمونلوز، کلی باسیلوز و پاستورلوز و عفونت‌های ریوی و مجاری تنفسی مثل پلوروپنومونی، برونکوپنومونی و عفونت‌های مایکوپلاسمایی استفاده می‌شود.

مقدار و طریقه مصرف انروکین 10%

بصورت تزریق داخل عضلانی و زیر جلدی، 1ml برای 20 تا 40 کیلوگرم وزن بدن بمدت 3 تا 5 روز.

عوارض جانبی انروکین 10%

تزریق زیر جلدی میتواند یک واکنش بافتی موضعی زود گذر بدون درد ایجاد کند که این عوارض همچنین می‌تواند شامل تهوع و استفراغ و اسهال نیز باشد که با قطع تجویز این دارو ازبین خواهد رفت.

احتیاط:

در صورت استفاده همزمان این دارو و داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی امکان ایجاد تشنج وجود دارد. 

گروه کینولون در حیواناتی که مشکوک به اختلالات کلیوی و اختلالات سیستم عصبی مرکزی می‌باشند با احتیاط مصرف شود.

از تماس مستقیم دارو با پوست و مخاطات چشم جلوگیری شود. در صورت تماس موضع با آب و صابون شسته شود. در صورت ادامه تحریک موضع فورا به پزشک مراجعه شود.

شرایط نگهداری:

در جای خشک و دمای 15 تا 25 درجه سانتیگراد نگهداری شود.

دور از نور آفتاب نگهداری شود.

از یخ زدگی محصول جلوگیری شود.


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار:1
انتشار یافته:1
حمید مشرقی
۱۳۹۸ سه شنبه ۳۰ مهر 6:26:53 PM
سلام از انروکین می‌شود برای قناری استفاده کرد

عناوین اصلی