ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 2939
بازدید: 2442
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۱۱ ساعت: 2:36:51 PM

اسب پونی سورایا (sorraia pony)

اسب پونی سورایا (sorraia pony) که در گذشته برای کار در مزرعه و سوارکاری‌های چندمنظوره استفاده می‌شد امروزه ظاهر اولیه خود را حفظ کرده و عمدتاً با یکدیگر در گروه‌های کوچک زندگی می‌کنند.

اسب پونی سورایا

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ اسب پونی سورایا (sorraia pony) که در گذشته برای کار در مزرعه و سوارکاری‌های چندمنظوره استفاده می‌شد امروزه ظاهر اولیه خود را حفظ کرده و عمدتاً با یکدیگر در گروه‌های کوچک زندگی می‌کنند. مبدا پونی سورایا منطقه‌ای میان رودهای سور و رایا و رود فرعی سورایا در پرتغال است.

خصوصیات اسب پونی سورایا

پونی سورایا بر اساس اعتقاد گذشتگان نواده اسب وایلد (وحشی آسیایی) و تارپان بوده است و شباهت قابل توجهی به این اسب‌ها دارد. این پونی دارای جثه کوچک سر بزرگ، رنگ قهوه‌ای مایل به خاکستری، نواری مارماهی مانند و الگوی گورخری روی اندام‌های حرکتی عقبی است.

این پونی بهترین پونی جهان نیست ولی بی‌نهایت پرطاقت و کم‌توقع از نظر تغذیه بوده و تحمل بدترین شرایط اقلیمی را دارد. شانه‌هایی صاف و مستقیم و پسین گاهی ضعیف و اندام‌های حرکتی نسبتاً بلند و غیر استخوانی از دیگر خصوصیات این نژاد است.

مشخصات اسب پونی سورایا

منبع: اطلس رنگی نژادهای اسب‌های ایران و جهان نوشته دکتر علی نصیریان و همکاران


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی