ماهی آنجل نوار سیاه

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ ماهی آنجل نوارسیاه گونه‌ای از ماهی‌های آنجل است که دارای رنگ سیاه با باله‌های بلند می‌باشد که بر روی باله‌ها، نوارهای مشکی به زیبایی خودنمایی می‌کنند.

بهترین راه برای جفت‌گیری از این ماهی این است که تعدادی از این ماهی در یک آکواریوم نگهداری شود تا جفت مورد نظر یکدیگر را پیدا کنند. پس از جفتگیری یک مکان صاف برای تخم‌گذاری لازم است. این مکان صاف می‌تواند یک تخته سنگ، یک برگ پهن و یا داخل کوزه باشد.

خصوصیات ماهی آنجل نوار سیاه

دمای لازم برای تخم‌ریزی حدود ۳۰درجه است و جریان آب نیز باید ملایم باشد. در هنگام تخم‌ریزی ماهی ماده بر روی سطح صاف دراز کشیده و تخم‌ریزی می نماید و سپس در پشت آن ماهی نر اسپرم خود را بر روی تخم‌ها ترشح می‌کند. بعد از حدوداً ۳ روز نوزادان از تخم خارج می‌شوند. در این هنگام باید آن‌ها را با نوزاد میگو یا غذاهای بسیار ریز تغذیه نمود تا زمانی که آن‌ها به اندازه‌ی کافی رشد کنند و بتوانند غذاهای معمولی را دریافت کنند.

نگهداری ماهی آنجل نوار سیاه

این ماهی را باید با انواع غذاها از سبزیجات گرفته تا غذاهای گوشتی تغذیه نمود. غذاهای خشک و همچنین یخ‌زده مانند کرم خونی نیز مناسب است.

آنجل نوارسیاه با ماهی‌هایی مانند گوپی، مولی، پلاتی، دمشمشیری، تترا، رازبورا، گورامی و کریدوراس سازگاری دارد و می‌توان آن ها را در کنار هم نگهداری کرد.

تولیدمثل آنجل نوار سیاه

منبع: سایت mahieman