ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 2256
بازدید: 2564
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ ساعت: 12:49:48 PM

واردات تخم مرغ ترکیه به کشور

یک مقام مسئول با بیان اینکه واردات تخم‌مرغ باعث کاهش قیمت این محصول در بازار شده است، گفت: واردات تخم‌مرغ ترک به ایران، باعث افزایش قیمت این محصول در ترکیه شده است.

واردات تخم‌مرغ ترکیه به کشور

به گزارش «سرویس اقتصاد داخلی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ به نقل از مهر، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران در گفتگو با مهر با بیان اینکه تاکنون حدود ۱۷میلیون قطعه مرغ براساس بیماری آنفلوانزا در کشور معدوم شده است، اظهار داشت: تقریبا به جز دو استان سمنان و خراسان رضوی، همه استانها با این بیماری درگیر شده‌اند.

ناصر نبی پور، در بخش دیگری از سخنان خود درباره واردات یک شبه و ناگهانی تخم‌مرغ به کشور، افزود: از حدود شهریور ماه که آنفلوانزا در کشور شیوع یافت، معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی جلسه‌ای را با حضور تشکل‌های مربوطه برگزار کرد، در آن جلسه مطرح شد با وضعیت ایجاد شده، حداقل ۱۳۰هزار تن تخم‌مرغ امسال کمبود خواهیم داشت و به اتحادیه میهن، ماموریت داده شد که این واردات را انجام دهد.

درگیری 24 استان کشور با آنفلوانزای پرندگان

صادرات تخم‌مرغ ایران به صفر می‌رسد!

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران تصریح کرد: بنابراین محموله‌ای که الان به کشور آمده شهریور ماه اقدامات مربوط به آن انجام شده و یک شبه نیامده است؛ مقداری هم که آقایان می‌گویند نیست؛ ۱۳۰هزار تن اعلام شده امسال کمبود خواهیم داشت، ۲۰ هزار تن نیز حواله صادر شده و حدود ۵۰ الی ۶۰ تن به کشور آمده است.

نبی پور ادامه داد: باقی را نیز ممکن است خرید کرده باشند؛ اما هنوز وارد نشده و قرار است به تدریج وارد شود؛ البته این مساله بستگی به این دارد که قیمت‌ها در کشور مبدا به چه صورت باشد، تا جایی که بنده خبر دارم ترکیه بعد از وارداتی که ایران از آنجا انجام داده، در عرض ۲۴ ساعت، قیمت تخم‌مرغ را از ۲۲ دلار به ۲۸ دلار افزایش داده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه واردات تخم‌مرغ بر روی قیمت این محصول در بازار تاثیرگذار خواهد بود، گفت: بخش زیادی از افزایش قیمت تخم‌مرغ در بازار ناشی از مسائل روانی است، در حال حاضر میانگین قیمت این محصول درب مرغداری نیز کاهش یافته و از ۷۰۰۰ تومان به حدود ۶۵۰۰ تومان رسیده است.


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی