شیوع بیماری‌های مشترک دام و انسان در مناطق زلزه‌زده

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ به نقل از ایسنا، محمدرضا مومنی در بازدید از مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه با بیان اینکه اقدامات اولیه از سوی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه انجام شده است، از ارسال اقلام مورد نیاز دامپزشکی به مناطق آسیب‌دیده از زلزله استان کرمانشاه خبر داد.

مومنی افزود: استان‌های معین همچون کردستان، ایلام، همدان و خوزستان برای ارسال کمک‌های مورد نیاز اعلام آمادگی کرده‌اند و حتی استان ایلام اکیپ‌های خود را به این منطقه اعزام کرده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه استان‌های معین آمادگی کامل برای کمک دارند، افزود: نیازها و اقلام اولیه مورد نیاز نیز در حال ارسال است. ضمن اینکه در حال پیگیری برای ارسال اقلام موردنیاز پست‌های دامپزشکی هستیم.

مومنی با اشاره به احتمال شیوع بیماری‌های دامی قابل انتقال به انسان در این مناطق تصریح کرد: مشکلات با تسهیل بحث دفن بهداشتی لاشه دام‌ها و ضدعفونی و سم‌پاشی برطرف خواهد شد.

وی در مورد تلفات احتمالی نیز گفت: فعلاً اقدامات درمانی و بهداشتی قرنطینه‌ای در اولویت است و پس از انجام این اقدامات کار گزارش گیری تلفات و خسارات هم انجام خواهد شد.