ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 2105
بازدید: 2221
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۷/۲۶ ساعت: 9:37:54 AM

ماهی گلدفیش جیکین (Jikins Goldfish)

این ماهی با نام دم طاووس هم شناخته می‌شود. جیکین (Jikins Goldfish) از خانواده واکین‌ها است. اما از تنوع رنگی خیلی بهتری از واکین‌ها دارد وهمین است که آنرا گران قیمت می‌سازد.

ماهی گلدفیش جیکین

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ ماهی گلدفیش دم طاووسی یکی از زیباترین گونه‌های گلدفیش می‌باشد. زیبایی بی‌نهایت این ماهی، او را از دیگر گونه‌ها متمایز می‌کند. او دارای بدنی کوچکتر از گلدفیش معمولی بوده و دم چند تکه او به اطراف باز شده است. به جز باله پشتی او، دیگر باله‌ها تک می‌باشند. دم زیبای او وقتی از پشت دیده می‌شود، گویی 4 تکه است. این روزها گلدفیش دم طاووسی کمیاب شده است.

جیکین (Jikins Goldfish) از خانواده واکین‌ها است. اما از تنوع رنگی خیلی بهتری از واکین‌ها دارد وهمین است که آنرا گران قیمت می‌سازد.

آخرین سایز رشد این ماهی 9 اینچ (25 سانتی‌متر) است. میانگین طول عمر 15 سال می باشد.

گلدفیش جیکین

تنوع رنگ گلدفیش جیکین

جیکین قرمز و سفید (رنگ قرمز در نقاط مشخص) یا به رنگ کرباسی می‌باشد. تکثیرکنندگان تلاش می‌کنند تا به ماهی تمام سفیدی با باله‌های قرمز، آبشش قرمز و لبهای قرمز دست پیدا کنند. اما به هر حال این امر بسیار مشکل می‌باشد.

ماهی گلدفیش دم طاووسی

محل نگهداری گلدفیش دم طاووسی

ما می‌توانیم به دلیل نیاز این ماهی به شرایط طبیعی به راحتی در برکه‌ها استفاده کنیم. این ماهی می تواند به گرمای طبیعی و نور خورشید خود را وفق داده و جلبک‌ها نقاط قرمز او را درخشان‌تر می‌کنند. شما می‌توانید از آنها در آکواریوم نگهداری کنید اما هرگز به حداکثر طول خود (9 اینچ) دست پیدا نمی‌کنند.

گلدفیش دم طاووسی عاشق خوردن تمامی منابع غذایی مانند سبزیجات، پلت‌ها و فلیک‌ها می‌باشد.

شرایط نگهداری آن زیاد سخت نیست و همان مراقبت‌هایی که برای دیگر گونه‌های گلدفیش ضروری است برا جیکین هم صادق است. البته جیکین‌ها بیشتر برای حوض‌ها واستخرها مناسبند ولی در اکواریوم هم می‌توان نگداری کرد. این ماهی حتی در کشور خاستگاهش یعنی ژاپن بسیار کمیاب وگران قیمت هست.

گلدفیش دم طاووسی

منابع: exoticgoldfish.net و پارسی پت


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی