ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 2070
بازدید: 7180
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۷/۱۲ ساعت: 11:26:24 AM

ماهی گلدفیش اوراندا (Oranda Goldfish)

ماهی گلدفیش اوراندا (Oranda Goldfish) یکی از چندین گونه ماهی‌های گلدفیش است. نقطه تمایز این ماهی با سایر ماهی‌های این دسته، برجستگی کلاه خود مانندی است که بر روی سر ماهی وجود دارد.

ماهی گلدفیش اوراندا

 ماهی گلدفیش اوراندا (Oranda Goldfish) یکی از چندین گونه ماهی‌های گلدفیش است. زیستگاه این ماهی بخش‌هایی از ژاپن و چین است. اما امروزه به دلیل تکثیر گسترده به تمام نقاط جهان راه پیدا کرده است. نقطه تمایز این ماهی با سایر ماهی‌های این دسته، برجستگی کلاه خود مانندی است که بر روی سر ماهی وجود دارد. این برجستگی در برخی از اورانداها به قدری بزرگ است که تمام سر آن‌ها را می‌پوشاند. ماهی اوراندا دارای رنگ‌های مختلفی است. برخی از آن‌ها به رنگ قرمز، برخی به رنگ قرمز- مشکی، برخی به رنگ قرمز- سفید و برخی دیگر به رنگ شکلاتی هستند. 

زائده بر روی سر ماهی از ابتدای تولد وجود ندارد. بلکه این زائده به تدریج بر روی سر ماهی ظاهر شده و رشد می‌کند. این فرایند طی ۳ تا ۴ ماه کامل شده و تا ۲ سال نیز همچنان قدرت رشد زائده وجود دارد. رشد این برجستگی به عواملی چون کیفیت آب آکواریوم و رژیم غذایی ماهی بستگی دارد.

گلدفیش اوراندا

آکواریومی با حداقل حجم ۳۰ گالن همراه با گیاهان مقاوم سردسیری برای این ماهی مناسب است. ماهی گلدفیش به سادگی سنگ‌های کف آکواریوم را جابجا می‌کند و در صورتی که گیاهان آکواریوم به اندازه کافی مقاوم نباشند، ماهی به ریشه‌های آن‌ها صدمه وارد می‌نماید. دمای ۱۸ تا ۲۳.۵ درجه سانتی‌گراد و پی‌هاش ۶.۵ تا ۷.۵ برای این ماهی مناسب است.

گلدفیش اوراندا در زمان تولیدمثل حرکات منحصر به فردی از خود نشان می‌دهد. این ماهی در هر مرتبه تخم‌ریزی در حدود ۱۰۰۰ عدد تخم تولید می‌کند. لاروها پس از ۵ تا ۶ روز از تخم خارج می‌شوند. پس از جذب زرده زیر شکم لاروها لازم است که آن‌ها را با تکه‌های کوچک غذا تغذیه نمود.

لازم است که گلدفیش اوراندا را با غذاهای زنده و غذاهای خشک تغذیه نمود. در حدود ۳۰درصد از رژیم غذایی این ماهی را باید غذاهای زنده تشکیل دهند.

گلدفیش اوراندا با سایر گونه‌های گلدفیش و برخی از لجنخوارها سازگاری دارد.

اوراندای کلاه زرد

اوراندای کلاه زرد

اوراندای کالیکو

اوراندای کالیکو

اوراندای سیاه                                                 

اوراندای سیاه

اوراندا پاندا

اوراندا پاندا

                                   

منابع: ماهی من بلاگفا - آکاشاپ


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار:0
انتشار یافته:4
...
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۸ آبان 3:17:09 AM
خخخخ.دوستان من یهدونه از اینا دارم ولی توی حوض سیمانی زندگی میکنه. همنوع نداره ولی گاو ها از آب این حوض میخورن. نکته جالب اینه که این ماهی اصن از ما غذا نمیخوره.بلکه وقتی گاوها با دهن پر میان از این حوض آب میخورن اونم از باقیمونده غذا رو لب گاو تغذیه میکنه
ارش فرهنگ
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين 2:43:51 AM
از متخصصین خواهش دارم کمکم کنید گلد فیشی از نژاد اوراندا دارم ۲۰ روزه گرفتم سرو ته شده برعکس رو اب میره خیلی بی حال و مردنی شده با فشار تصفیه اب دور خودش مثل مرده ها می‌چرخه روی اب کج میشه رنگش سیاه شده انگار یه هفته از اب بیرون بوده وسیاه شده زیر پولک سمت دم عقبش به اندازه یه سکه قرمز شده خونیه ۵روز پیش یه بیماری قارچی گرفت فروشنده گفت در این گونه رایجه دارویی داد و گفت هر ۴روز یه بار نصف قاشق چای خوری بزن به اکواریومت و نصف اب رو عوض کن بار دوم که زدم حال ماهیم خراب شد نا گفته نماندبار اول قارچ باعث شده بود سر ماهی زخم شود و تیکه های ان کنده شود و موجودات ریز بیرنگی که حرکت داشتن به ماهی چسبیده بودن و گوشت اونو میخوردن بعد از دارو ظرف ۴روز زخم ها هم خوب شد ولی بعد عوض کردن اب شاید اب مستقیمی که ریختم باعث شد، کلر داشت ماهیم چپه شد و باله هاشو ماهی های هم نوع خودش چون بیجون شده دارن میخورن نمک تاثیری داره دارو کلر دارم سلاح هست بزنم همه جا هم تعطیله!!!!!!
نیما
۱۳۹۸ شنبه ۱۰ اسفند 10:35:48 PM
خوشگلندا قبول داری ؟
Maghdodi
۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ بهمن 7:57:05 PM
سلام ممنون ازراهنمایی و مطالب لطفا توضیح دهیداگه گلدفیش که هنوزکوچکه و چشمش بادکرده یه چیزی رنگ آب روش بسته لایه مانند غذانخورد بخاطرچیه آب تمییزه بخاری داره ممکنه بخاری خوب کار نکرده باشه? اکسیژن هم داره ممنون

عناوین اصلی