اسب درمانی

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ به نقل از «تابناک با تو»؛ بسیاری از مردم، حیوانات به خصوص حیواناتی که در اندازه‌های کوچک هستند را دوست دارند. در چند وقت اخیر روش‌های درمانی با استفاده از حیوانات رواج یافته است. یکی از شایع‌ترین آنها کمک به بهبود بیماران روانی با استفاده از سگ است.

این روش درمانی جالب و در عین حال عجیب به فرودگاه‌ها هم راه پیدا کرده است تا برای سرگرمی مسافران و از بین بردن استرس آنها، راهکارهای مبتکرانه در پیش گرفته شود، به طوری‌که در این فرودگاه‌ها اسب‌های مینیاتوری زیبایی خواهید دید.

اسب درمانی  

فرودگاه  بین المللی «سینسیناتی» در کنتاکی شمالی به اسب‌های مینیاتوری مزرعه ی Seven Oaks که در نزدیکی فرودگاه قرار دارد اجازه می‌دهد تا برای سرگرمی مسافران تردد کنند. با وجود این که اسب‌ها کوچک هستند اما تأثیر بزرگی بر روحیّه مسافران دارند.

خانم «وِندی اورلاندو» مدیر روابط عمومی کارکنان فرودگاه می‌گوید: اسب‌ها برای این در فرودگاه هستند تا استرس و نگرانی مسافران را کاهش داده و لبخندی بر لب‌های آنان بنشانند. این ایده بسیار مؤثر بوده است.

او در ادامه می افزاید: فرودگاه معمولا جایی برای استرس، سرعت و فشار روانی است، اما دیدن این حیوانات کوچک دوست داشتنی در از بین بردن چنین حالت‌هایی در افراد نقش مهمی ایفا می‌کند. 

کاهش استرس با حیوانات

این روش درمانی توجه بسیاری را به خود جلب کرده است، به طوریکه از این اسب‌های کوچک در خانه سالمندان، برنامه‌های اجرایی پلیس و حتی در خوابگاه‌های دانشجویی در هفته‌های آخر تحصیل (که میزان فشار روانی بالا است) در اوهایو استفاده می‌کنند. این برنامه با کمک‌های مالی بسیاری همراه بوده است و از این اسب‌ها برای مناسبت‌های مختلف استفاده خواهد شد. 

مالک این اسب ها خانم «لیزا مود» سعی دارد تا با دستیابی به یک بودجه مالی این برنامه را گسترش دهد، برنامه‌ای که اولین بار با اسب سفید کوچکی به نام «داکوتا»  آغاز شد و اینک به یک موضوع قابل بحث و مشهور تبدیل شده است.


برچسب ها: