ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 1656
بازدید: 1632
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱/۶ ساعت: 11:03:34 AM

آخرین وضعیت قیمت مرغ در بازار

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به گرانی گوشت مرغ به علت تعطیلی کشتارگاه‌ها گفت: با توزیع گسترده گوشت مرغ، اجازه ندادیم وضعیت گرانی مرغ ادامه یابد.

قیمت مرغ

به گزارش «سرویس اقتصاد داخلی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ به نقل از صدا و سیما، علیرضا ولی با اشاره به اینکه ذخایر گوشت مرغ منجمد به اندازه کافی وجود دارد افزود: شرکت پشتیبانی امور دام در چند روز گذشته با وجود تعطیلی میادین میوه و تره بار بصورت سیار و پشت درهای بسته این بازارها مرغ منجمد را توزیع کرده است.

وی گفت: گوشت مرغ منجمد در حجم بالا در استان‌هایی که تراکم مسافر در آنها بالاست مثل استان‌های شمالی و جنوبی، بوشهر، کهگیلویه، هرمزگان و خوزستان توزیع شده است بطوری که موفق شدیم نه تنها افزایش قیمت را کنترل کنیم بلکه قیمت گوشت مرغ در این استان‌ها رو به کاهش است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: با توزیع گوشت مرغ منجمد اجازه افزایش قیمت را ندادیم و برای تامین نیاز استانهای سراسر کشور ۳۰‌هزار تن گوشت مرغ منجمد پیش‌بینی کردیم که تاکنون کمتر از ۲۰ هزار تن توزیع شده است.

ولی گفت: قیمت گوشت مرغ منجمد درب سردخانه هر کیلو ۵۳۰۰ تومان است که به لحاظ کیفیت بالا قابلیت صادرات دارد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: براساس گزارش‌های موجود روز گذشته به علت بارندگی و تعطیلی کشتارگاه‌ها قیمت هر کیلو گوشت مرغ گرم در میدان بهمن در اوایل صبح ۷۲۰۰ تومان بود که از ساعت ۱۰ صبح به بعد به ۶۹۰۰ تومان و تا مرز هر کیلو ۶۵۰۰ تومان کاهش یافت.

ولی با بیان اینکه روز گذشته میانگین قیمت هر کیلو گوشت مرغ ۷۵۰۰ تومان بود، افزود: براساس گزارش امروز از میدان بهمن قیمت هر کیلو گوشت گرم مرغ ۶۹۰۰ تومان و میانگین قیمت در سطح شهر نیز هر کیلو ۷۵۰۰ تومان است که این قیمت تا فردا با بازگشایی کشتارگاه‌ها و بازارها و مراکز توزیع کاهش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: از فردا گوشت گرم و منجمد مرغ در میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای طبق روال توزیع می‌شود.

ولی درباره شرایط بازار گوشت قرمز نیز افزود: تلاش داریم با ادامه توزیع گوشت گرم گوسفند با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار قیمت را کاهش دهیم.

وی گفت: با ورود بره‌های بومی به بازار و ادامه واردات گوشت قرمز حتما قیمت گوشت قرمز بویژه گوشت گوسفند کاهش می‌یابد.


برچسب ها:

قیمت مرغ

نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*