شیر خانگی

به گزارش «سرویس حیوانات خانگی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ امارات متحده عربی، نگهداری حیوانات وحشی به عنوان حیوان خانگی را ممنوع اعلام کرده است.

در کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس نگهداری درندگان وحشی مانند شیر و پلنگ نشانی از قدرت به حساب می‎آید.

عکس‌هایی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌شود که برای مثال شیری در ماشین یا جوانان را در اماکن عمومی در حین بازی با ببر یا پلنگ نشان می‌دهند.

حیوان خانگی درنده

برخی این درندگان را برای بازی کودکان‌شان در خانه نگهداری می‌کنند

مقامات امارات با توجه به خطرآفرینی این حیوانات اعلام کرده‌اند که از این پس اگر کسی حیوانات وحشی نگه دارد یا آنها را به اماکن عمومی بیاورد به زندان و پرداخت جریمه‌های بسیار سنگین محکوم می‌شود.

به نوشته وبسایت خبری گلف نیوز بر اساس مقررات جدید، خرید و فروش و مالکیت "همه انواع حیوانات وحشی و اهلی اما خطرناک" ممنوع است.

این محکومیت تا شش ماه زندان و پرداخت جریمه تا نیم‌میلیون درهم (معادل ۱۳۶‌هزار دلار) اعلام شده است.

روزنامه الاتحاد نیز نوشته که این جریمه در صورتی فردی به وسیله حیوانی وحشی بخواهد کسی را بترساند به ۷۰۰‌هزار درهم افزایش می‎یابد.

ببر در ساحل دبی

اخیرا ویدئویی منتشر شد که در آن پنج ببر در ساحلی در دوبی دیده می‌شوند

این قوانین بر روی کسانی که سگ هم نگه‎ می‎دارند تاثیر می‌گذارد. از این پس سگ‌ها باید برگه مالکیت داشته و به موقع واکسینه شده باشند. همچنین باید در اماکن عمومی با قلاده باشند.

در سال‌های اخیر نگهداری این حیوانات در میان ثروتمندان کشورهایی چون قطر، بحرین یا امارات افزایش یافته است. حتی برخی این حیوانات از جمله گربه‌سانان وحشی را برای بازی کودکان‌شان در خانه نگهداری می‌کنند.

در مقابل دولت امارات سخت‌گیری خود را برای ورود این حیوانات و مقابله با نگهداری آنها بیشتر کرده است.

پیشتر این ممنوعیت در شیخ‌نشین شارجه اعمال می‎شد و به متخلفان یک ماه فرصت داده می‌شد که حیوانات خود از جمله ببر، تمساح و مارهای عظیم‌الجثه را تحویل مقامات دهند.

این حیوانات که نسل برخی از آنها رو به انقراض است به صورت قاچاق وارد کشورهای عربی حوزه خلیج فارس می‌شوند که نگرانی گروه‌های حقوق حیوانات را برانگیخته است.