حضور بزرگ ترین برندهای دام و طیور جهان در تهران

به گزارش «سرویس همایش‌های داخلی»  «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ به نقل از ایانا؛ نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایران در پسابرجام از یک واردکننده مواد غذایی به صادرکننده این مواد تبدیل شده است.

به گفته مسعود پزشکیان: در سال‌های گذشته انواع مواد غذایی و محصولات کشاورزی از خارج کشور به ایران وارد می‌شد که خوشبختانه بعد از برجام می‌بینیم که تولیدکنندگان ما جان دوباره‌ای گرفته‌اند و حضور بسیار پررنگی در بازارهای داخلی دارند.

وی خاطرنشان کرد: همین که از یک واردکننده توانسته‌ایم خود را به‌عنوان یک صادرکننده تبدیل کنیم، دستاورد بزرگی است که نشان می‌دهد در پسابرجام تا چه اندازه صنایع ما احیا شده‌اند.

در همین راستا، حسین اسپهبدی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به حضور بزرگان صنایع لبنی و دام و طیور در این نمایشگاه اظهار داشت: حضور شرکت‌های بزرگ خارجی و برندهای بین‌المللی در این نمایشگاه که نخستین نمایشگاه بعد از اجرایی شدن برجام است، نگاه سرمایه‌گذاران را بار دیگر به بازار صنعت دام و طیور و صنایع وابسته به آن دوچندان کرده است.

مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران معتقد است: با توجه به تعداد شرکت‌کنندگان از کشورهای دور و نزدیک این موضوع قابل توجه است که بازار ایران برای سرمایه‌گذاران خارجی در این صنعت تا چه اندازه جذاب است و آنها در پی این هستند تا از فضای به‌وجود آمده در پسابرجام استفاده بهینه را برند.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه شرکت‌های صاحب نام و نشان حضور دارند که به‌عنوان نمونه یکی از برندهای حاضر در نمایشگاه دام و طیور امسال، بزرگ‌ترین بازار جوجه جهان را در اختیار خود دارد.

معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی نیز امروز در حاشیه نمایشگاه درباره دستاوردهای ارائه‌شده در این نمایشگاه گفت: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی برای تولیدکنندگان فرصتی ایجاد می‌کند تا از مجموع دستاوردهای به وجود آمده در کشور و حتی جهان استفاده کنند.

حسن رکنی با اشاره به مشکلات تولیدکنندگان و صاحب صنایع اضافه کرد: مسلماً مشکلات بسیاری در تولید وجود دارد که این نمایشگاه‌ها برای شناسایی چنین مشکلات و بررسی آنها در نظر گرفته شده است.

وی با بیان پررنگ‌تر شدن حضور خارجی‌ها در نمایشگاه یادآور شد: نسبت به سال گذشته حضور شرکت‌های خارجی ۱۵‌درصد و شرکت‌های داخلی ۲۰‌درصد رشد داشته که رقم قابل توجهی است.
نمایشگاه دام و طیور تهران

در نمایشگاه دام و طیور ۱۲۰ شرکت خارجی از ۲۰ کشور جهان شامل ترکیه اتریش، چین، فرانسه، اسپانیا، بلژیک، ایتالیا، دانمارک، هلند، آلمان، برزیل، استرالیا، هند، کره جنوبی، مجارستان، تایوان، رومانی، آرژانتین، ژاپن و ۳۶۰ شرکت داخلی حضور دارند.

شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه، جدیدترین محصولات تولیدی، پژوهشی، ماشین‌آلات، تجهیزات و خدمات مرتبط، انواع تجهیزات مورد نیاز صنایع دامپروری و مکمل‌های خوراکی، دامپزشکی و واکسن‌های دامی، دارو و مکمل‌های غذایی، فرآورده‌ها و تولیدات لبنی، انواع خوراک دام و مکمل، ماشین‌آلات و تجهیزات، داروهای دامپزشکی و ضدعفونی‌کننده‌ها، مکمل‌ها و افزودنی‌های خوراک دام و طیور، تجهیزات و لوازم مرغداری، تجهیزات و ماشین‌آلات دامپروری و تجهیزات گرمایشی و سرمایشی را به نمایش می‌گذارند.

در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور و فراورده‌های لبنی و صنایع وابسته، زمینه برای معرفی توانمندی‌ها و دستاوردهای متخصصان کشورمان در حوزه‌های مختلف و در راستای افزایش سطح مبادلات تجاری فراهم شده است.

توسعه صادرات غیرنفتی، آشنایی شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان با آخرین دستاوردهای علمی و صنعتی این حوزه‌ها، اشتغال و کارآفرینی، ارتقای دانش و تبادل اطلاعات بین شرکت‌کنندگان، از دیگر اهداف این نمایشگاه است.