ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 2148
بازدید: 3223
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۸/۱۳ ساعت: 12:12:59 PM

صید فیل ماهی ۲۰۵ کیلویی از دریای خزر

رییس اداره شیلات آستانه اشرفیه از صید فیل ماهی نر 205 کیلویی در آب‌های ساحلی خزر در منطقه بندرکیاشهر استان گیلان خبر داد.

صید فیل ماهی ۲۰۵ کیلویی از دریای خزر

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ به نقل از ایرنا، حمیدرضا سلیمانی روز جمعه با بیان اینکه این ماهی خاویاری امروز در صید ضمنی شرکت تعاونی پره صیادی کولاک بندرکیاشهر صید شده تصریح کرد: این فیل ماهی با داشتن 272 سانتی‌متر طول دارای بیش از 100میلیون ریال ارزش اقتصادی است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این ماهی خاویاری به منظور تکثیر به مراکز تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری گیلان ارسال می‌شود یادآور شد: تکثیر، تولید بچه ماهیان خاویاری و بازسازی ذخائر دریایی از اهداف و سیاست‌های مهم شیلات به شمار می‌رود که با جدیت نیز دنبال می‌شود.

وی یادآور شد: فصل صید امسال از 20 مهرماه در سواحل بندرکیاشهر آغاز و تا 15 فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

در حال حاضر فیل ماهی‌ها به دلیل بلوغ دیررس بیش از سایر گونه‌ها در معرض خطر انقراض قرار دارد. فیل ماهی در فهرست قرمز اتحادیه بین‌المللی حفاظت از محیط زیست (IUCN) قرار دارد و بصورت بحرانی در خطر است (CR) تکثیر مصنوعی و رهاسازی این ماهی، از دهه 1970در شوروی سابق شروع شد. در ایران نیز سالیانه صدها هزار بچه فیل ماهی در دریای خزر رهاسازی می‌شود. 

شهرستان آستانه اشرفیه ذر شرق استان گیلان در مجاورت سپیدرود قرار دارد.


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی