کاهش معنادار میزان گوشت در سبد غذایی مردم

به گزارش «سرویس اقتصاد داخلی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران گفت: به‌دلیل شرایط رکود سال‌های اخیر و کاهش قدرت خرید مردم، فروش فرآورده‌های پروتئینی کاهش یافته و بر اساس آمار بانک مرکزی، مصرف لبنیات ۳۵درصد و گوشت ۲۲درصد در میان خانوارها کاهش یافته است.

به گزارش تسنیم، کاوه زرگران در حاشیه برگزاری دومین همایش و نمایشگاه بین‌المللی خوراک دام، طیور و آبزیان اظهار کرد: در سال‌های اخیر به‌دلیل شرایط رکود و کاهش قدرت خرید خانوار، مردم کمتر، فرآورده‌های دامی را خرید و مصرف می‌کنند و بر اساس آمار بانک مرکزی، مصرف لبنیات 35 درصد و گوشت 22 درصد در میان خانوارها کاهش یافته است.

وی افزود: تقویت حوزه خوراک دام پیش‌نیاز توسعه تولید و ساماندهی قیمت لبنیات و گوشت است و باید قدرت خرید مردم نیز افزایش یابد.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: بخش قابل توجهی از کنجاله سویا مورد نیاز کشور را صنایع داخلی تأمین می‌کند و ظرفیت صنایع روغن‌کشی به بیش از 40 درصد رسیده است.

زرگران بر تعامل مطلوب دولت و بخش خصوصی تأکید کرد و گفت: یکی از اقدامات خوبی که سازمان دامپزشکی کشور انجام داده، الزام واحدها به مصرف خوراک دامی است که در کارخانه‌ها تهیه می‌شود که این امر در راستای ارتقای بهداشت تولید بخش است.