ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 2628
بازدید: 1004
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۱۷ ساعت: 9:46:39 AM

گاو غول‌پیکر استرالیایی هیچ خریداری ندارد

در استرالیا یک سوپرگاو قدش به حدود دومتر و وزنش به ۱۴۰۰ کیلوگرم رسیده و همین باعث شده هیچ خریداری نداشته باشد؛ چرا که همه می‌گویند برای بردن و یا رسیدگی به او امکانات لازم را ندارند.

گاو غول‌پیکر استرالیایی هیچ خریداری ندارد

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ در استرالیا یک سوپرگاو قدش به حدود دومتر و وزنش به ۱۴۰۰ کیلوگرم رسیده و همین باعث شده هیچ خریداری نداشته باشد؛ چرا که همه می‌گویند برای بردن و یا رسیدگی به او امکانات لازم را ندارند.

در تصویر نیکرز را می‌بینیم (بدون نیاز به توضیح در تصویر - وسط) و بقیه گاوهای مزرعه که در برابر او گوساله به نظر می‌رسند.

نام این گاو سیاه وسفید نیکرز است و گمان می‌رود در استرالیا که یکی از قطب‌های اصلی دام‌داری جهان است، بزرگترین گاو زنده باشد.

قد نیکرز ۱۹۴ سانتیمتر و وزن او ۱۴۰۰ کیلوگرم است و همان طور که در عکس بالا دیده می‌شود به طرز مشهودی از گاوهای مزرعه محل سکونتش درشت‌تر است.

بیشتر بدانیم:

گاوهایی به اندازه سگ

گاو نژاد هلشتاین (holstein)

مقایسه بازدهی گاوهای شیری نژاد جرزی و هلشتاین

نیکرز که هفت سال دارد، تا همین اواخر برای حراجی به بازار محلی برده می‌شد اما کم کم مالکش، جف پیرسون، متوجه شده که هیچ‌کس قادر به خرید او نیست چرا که ابزار و امکانات مناسب هیکل او را ندارد.

بدین ترتیب نیکرز این شانس را پیدا کرده که به جای روانه شدن به سلاخ‌خانه یا هر جای دیگری، مابقی عمرش را در مزرعه مایلوپ بگذارند.

به گفته آقای پیرسون، نیکرز که از نژاد هلشتاین است به طرز چشم‌گیری درشت‌تر از گاوهای هم نژاد خود است.

گاو غول‌پیکر استرالیایی

"اون از اول هم گنده‌تر از همه بود و با گله که راه می‌رفت کاملاً مشخص بود. اوایل گفتیم شاید رشدش متوقف بشه. اما نشد و همین‌طوری بزرگ و بزرگ‌تر شد. چند راس گاو دیگه که هم سن و سال او بودند راهی قصابی‌ها و کشتارگاه‌ها شدن اما اون موند و ما هم تصمیم گرفتیم دیگه کاری باهاش نداشته باشیم و بگذاریم همینجا زندگی کنه."

تاکنون بزرگترین گاوی که نامش در کتاب رکودها ثبت شده در ایتالیا و به سال ۲۰۱۰ بوده که قدش ۲ متر و یک سانتی‌متر اندازه‌گیری شده است.


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی