ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 1351
بازدید: 11748
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۸/۲۹ ساعت: 9:21:57 AM

سگ بولداگ امریکایی (American Bulldog)

سگ بولداگ امریکایی (American Bulldog) بسیار عضلانی، خوش‌بنیه و قدرتمند. هیکلی جمع و جور دارد. امریکن بولداگ دارای پاهای بلند و کشیده‌تر از هم‌خانواده انگلیسی این نژاد است.

سگ آمریکن بولداگ

به گزارش «سرویس حیوانات خانگی» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ سگ بولداگ امریکایی (American Bulldog) بسیار عضلانی، خوش‌بنیه و قدرتمند. هیکلی جمع و جور دارد. امریکن بولداگ دارای پاهای بلند و کشیده‌تر از هم‌خانواده انگلیسی این نژاد است. نرها در این نژاد دارای اسکلت‌بندی سنگین‌تر در مقایسه با ماده‌ها می‌باشند. سر بزرگ و فک قدرتمند است. سبک وزن بر روی پاهای خود حرکت می‌کند. سینه فراخ و دارای عمق می‌باشه که او را قادر به انجام فعالیت‌های بدنی سنگین می‌نماید. گردن عضلانی و از بین شانه‌ها به سمت سر کشیده است و گاها دارای قوس کمی می‌باشد. جمجمه گرد، پهن و بزرگ است و لپ‌ها عضلانی بسته به فرم و ساختار سر مشاهده می‌شوند. چشم‌ها عمیق با زاویه تیز و در فاصله از یکدیگر قرار دارند.

دندانها در حالت قیچی مانند ترجیح داده می‌شوند. اما دندانها پس و پیش و یا روی هم قرار گرفته هم قابل قبول‌اند. همه نوع گوش اعم از افتاده، رُز شکل، نیمه افراشته و به جلو افتاده قابل قبول است. گوش‌های جراحی نشده در میان اتحادیه پرورش‌دهندگان بولداگ آمریکایی قابل قبول‌تر است. چشمها در تمامی رنگها یافت می‌شود اما چشم مشکی در سگ‌های سفید ارجع است. بر طبق استانداردهای این نژاد، چشم صورتی یک ایراد محسوب می‌شود. بینی در رنگهای مشکی، قهوه‌ای، جگری یافت می‌شود (گاهاً لکه‌های صورتی در بینی یافت می‌شود). لب‌ها به رنگ مشکی و یا همراه صورتی یافت می‌شود. لب‌ها باید کامل فک را پوشش دهد اما نباید حالت آویزان و شل داشته باشد. پاهای جلو صاف، استخوان‌بدی سنگین و قدرتمند است. دم در سطح پایین‌تر از کمر شروع می‌شود. در ابتدا کلفت و به سمت نوک دم باریک‌تر می‌شود. پوشش خارجی کوتاه و در انواع رنگهای سفید، قرمز، قهوه‌ای و ببری یافت می‌شود. 

سگ آمریکن بولداگ

خلق و خوی بولداگ امریکایی

بولداگ آمریکایی سگی است باوفا، قابل اعتماد، شجاع و باهوش.  هوشیار و دارای اعتماد به نفس. این نژاد بطور ژنتیکی عاشق کودکان است. 

این نژاد بخاطر تواضع در برابر صاحبش مشهور است. دارای غریزه تدافعی قدرتمندی است و نیاز به یک آلفای با اعتماد به نفس، آرام و محکم دارد. آموزش و اجتماعی نمودن آنها را از سنین تولگی باید آغاز نمود تا در بزرگسالی نسبت به غریبه‌ها تهاجمی نباشد. اگر توسط یک صاحب قدرتمند که به خوبی بایدها و نبایدها را به او آموزش دهد تربیت نشود ممکن است نسبت به سایر سگها خشن باشد. آنها باید در بین مردم باشند و جایگاه خود را بیابند تا با شادمانی زندگی کنند. 

باید در روز فعالیت بدنی و ذهنی کافی داشته باشند در غیر این‌صورت ممکن است کنترل وی سخت گردد. 

وزن و ارتفاع

وزن در نرها (54-32 کیلوگرم) در ماده‌ها (45-27 کیلوگرم)

ارتفاع در نرها (70-55 سانتیمتر) در ماده‌ها (62-52 سانتیمتر)

مشکلات سلامتی

مستعد دیسپلازی لگن

سگ امریکن بولداگ

شرایط نگهداری سگ امریکن بولداگ

بولداگ آمریکایی در صورتی که فعالیت بدنی کافی داشته باشد برای نگهداری در آپارتمان مناسب می‌باشد. در داخل منزل آرام‌اند و یک حیاط متوسط برایشان ایده‌آل است. 

فعالیت بدنی

بولداگ آمریکایی باید برای پیاده‌روی طولانی به بیرون از منزل برده شود. 

طول عمر

بالای 16 سال

آراستن

پوشش خارجی کوتاه و ضخیم بسیار آسان جهت آراستن می‌باشد. برس کشیدن و شانه زدن با شانه دندانه کوتاه پیشنهاد می‌شود. تنها در صورت نیاز حمام شود. ریزش مو در این نژاد متوسط می‌باشد. 

سگ امریکن بولداگ

تعداد توله‌ها

به طور متوسط 11 توله

تاریخچه نژاد بولداگ امریکایی

بولداگ آمریکایی نه تنها در ورزش خونین گاو بازی مورد استفاده قرار می‌گرفت، بلکه بسیاری از آن نژاد به عنوان سگ محافظ و در شکار خرس، راکن و گورکن بهره می‌گرفتند. 

بولداگ آمریکایی دارای پاهای بلندتر، سرعت بیشتر و توانایی قابل توجه‌تری نسبت به نژاد انگلیسی آن می‌باشد. 

استقامت، حس محافظت، هوش و قابلیت‌های کاری، این نژاد را در میان مزرعه‌داران محبوب کرده است. این نژاد همچنین قابلیت آموش‌پذیری جهت راهنمایی گله و محافظت از آن را در برابر حیوانات مهاجم دارد. امروز امریکن بولداگ حضور خود را مدیون تلاش‌های آقای جان حانسون اهل گرجستان می‌داند. زمانی که جانسون در جنگ جهانی دوم بازگشت این نژاد همچون ماستیف انگلیسی تقریباً بطور کامل منقرض شده بود. او توانست از اندک بازمانده‌های شبیه به این نژاد پس از از سالها صبر و تلاش مجدداً بولداگ آمریکایی را احیا نماید. او به پرورش و اصلاح نژاد این بولداگ بیش از هر شخص دیگری در دنیا پرداخت. او هم‌اکنون مرد مسنی است و بولداگ آمریکایی همیشه در میان خانواده او حضور داشته است. 

اگر بخاطر عشق و تلاش‌های او نبود امروز این نژاد منقرض شده بود. او به پروش این نژاد بی‌وقفه از آن زمان ادامه داده است. 

از خصائص این نژاد می‌توان به توانایی در شکار، دیدبان، ردیاب و نگهبانی اشاره نمود.

گروه

سگ‌های ماستیف

بولداگ آمریکایی

گردآوری و ترجمه: تانیا مهرآرا


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار:1
انتشار یافته:1
مهبد امانی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ بهمن 12:19:37 AM
عالی

عناوین اصلی