ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

سرانه مصرف گوشت مرغ در جهان

سرانه مصرف گوشت مرغ در جهان ۱۳۹۷/۱۱/۷ 9:52:07 AM

گفته شده که سرانه مصرف پروتیین با سرانه درآمد و توسعه اقتصادی کشورها رابطه مستقیم دارد. سرانه مصرف گوشت مرغ در سال ٢٠١٧ را در ادامه می‌خوانید.

تولید خمیرمرغ استاندارد می‌شود

تولید خمیرمرغ استاندارد می‌شود ۱۳۹۵/۹/۶ 10:09:42 AM

اخیراً رییس سازمان استاندارد اعلام کرد که استفاده از خمیرمرغ در سوسیس و کالباس مشروط به استاندارد شدن تولید آن است، رییس کانون صنایع غذایی گفت: شرایط برای تولید خمیرمرغ استاندارد در حال فراهم شدن است.

مصرف دل مرغ، آری؛ مصرف جگر مرغ، نه

مصرف دل مرغ، آری؛ مصرف جگر مرغ، نه ۱۳۹۴/۱۰/۲۶ 9:23:54 PM

معمولاً مقدار مشخصی آنتی‌بیوتیک برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ در آب مرغ‌های معمولی، ریخته می‌شود. تمام شرکت‌هایی که این آنتی‌بیوتیک‌ها را تهیه می‌کنند، روی بسته‌بندی داروهای خود می‌نویسند مدت زمان منع مصرف گوشت مرغ بعد از مصرف آن آنتی‌بیوتیک خاص، چقدر است.

ده نکته که درباره تخم‌مرغ باید بدانید و شاید نمی‌دانستید!

ده نکته که درباره تخم‌مرغ باید بدانید و شاید نمی‌دانستید! ۱۳۹۴/۷/۱۲ 1:09:03 PM

ارزش غذایی یک عدد تخم‌مرغ با 30 گرم انواع گوشت (قرمز، مرغ و ماهی) معادل دو تکه متوسط خورشی، نصف لیوان حبوبات پخته، یک چهارم لیوان حبوبات خام و یک چهارم لیوان انواع مغزها مانند بادام، پسته، فندق و گردو برابر است.

چه عواملى بر روى کيفيت گوشت طيور موثر است؟

چه عواملى بر روى کيفيت گوشت طيور موثر است؟  ۱۳۹۴/۶/۲۲ 2:07:53 PM

همان طور که مى دانيم صفات کيفى، صفات ظاهرى هستند که معمولا به وسيله چشم قابل ارزيابى هستند. کيفيت گوشت طيور از طريق طعم، شکل ظاهرى و بافت گوشت قابل تشخيص است.

باورهای غلط درمورد تخم‌مرغ

باورهای غلط درمورد تخم‌مرغ ۱۳۹۲/۲/۲۷ 2:05:54 PM

تخم‌مرغ بدلیل دارا بودن 210 میلی‌گرم کلسترول در دهه‌های گذشته جایگاه مناسبی در سبد غذایی مردم نداشته است چون تصور می‌شد که با خوردن آن کلسترول خون افزایش یافته و در نتیجه بیماری‌های قلبی-عروقی و خطر حمله قلبی را افزایش می‌دهد.