ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

آشنایی با تکامل اسب

آشنایی با تکامل اسب ۱۳۹۸/۳/۱۸ 10:27:30 AM

سنگواره‌هایی متعلق به نخستین اسب‌های موجود بر روی زمین یافت شده است که سیر تکاملی اسب‌ها و ظاهر اولیه آنها را بازگو می‌کند.

واقعیاتی جالب درباره اسب ها

واقعیاتی جالب درباره اسب ها ۱۳۹۷/۹/۱۵ 10:08:01 AM

کسانی‌که اسب نگهداری می‌کنند معمولاً سعی می‌کنند نکات کاربردی و جالبی درمورد نگهداری اسب از این‌طرف و آن‌طرف جمع‌آوری کنند، آن را به خاطرشان بسپارند تا در آینده درموقع لزوم از آنها استفاده کنند.

قبرستانی با اسکلت 100 اسب

قبرستانی با اسکلت 100 اسب ۱۳۹۶/۹/۵ 3:09:32 PM

به گزارش دیلی میل، اسکلت‌های کشف شده قدمتی 2400 ساله داشته و به نظر می‌رسد متعلق به یک نجیب‌زاده چینی بوده است.

خواص شگفت انگیز شیر اسب

خواص شگفت انگیز شیر اسب ۱۳۹۶/۹/۱ 10:40:06 AM

نوشیدن شیر اسب در بسیاری جاها آن‌چنان رایج نیست ولیکن در برخی مناطق جهان رواج بالایی دارد. بدیهی است که این شیر از اسب ماده گرفته می‌شود و به همین دلیل گاه با نام شیر مادیان نیز آن را می‌شناسند.

اولین کنگره ملی دانشجویی طب اسب

اولین کنگره ملی دانشجویی طب اسب ۱۳۹۶/۱/۱۳ 8:44:04 AM

اولین کنگره ی ملی دانشجویی طب اسب در ایران در روزهای 18و 19 بهمن 1396 در دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار خواهد شد.

جشنواره کتک کاری اسب ها +تصاویر

جشنواره کتک کاری اسب ها +تصاویر ۱۳۹۴/۱۲/۲۴ 7:49:22 PM

جشنواره عجیب جنگ خونین اسب‌ها هر ساله در چین برگزار شده و در آن به برندگان جوایز نقدی اهدا می شود. این مراسم را قوم «میائو» در نواحی کوهستانی جنوب چین و شمال شرق آسیا برگزار می‌کنند. قدمت این مراسم عجیب به 500 سال پیش بر می گردد.

ورود اسب های چینی به بازار ایران!

ورود اسب های چینی به بازار ایران! ۱۳۹۴/۱۰/۲۹ 4:23:38 PM

درحالی که اسب ترکمن در دنیا به عنوان یک نژاد ایرانی شناخته شده و مورد توجه است اما بی‌توجهی مسئولان کار را به جایی رسانده که تا چند وقت دیگر باید شاهد وارد کردن اسب‌های چینی به ایران باشیم!

اسب های وارداتی میلیونی یا میلیاردی؟

اسب های وارداتی میلیونی یا میلیاردی؟ ۱۳۹۴/۸/۱۹ 2:30:53 PM

در حالی که رییس سازمان دامپزشکی و برخی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی معتقدند اسب های وارد شده از طریق پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی لوفتهانزا، ارزش میلیاردی دارند، واردکننده این اسب ها می گوید این اسب ها میلیونی اند و گران ترینشان 7000 یورو قیمت دارد که به سفارش سوارکاران و مربیان ایرانی وارد شده اند.

عجیب‌ترین حمل و نقل هوایی/سفر اسب با پرواز «فرست کلاس» به تهران

عجیب‌ترین حمل و نقل هوایی/سفر اسب با پرواز «فرست کلاس» به تهران ۱۳۹۳/۵/۲۴ 3:20:52 PM

یکی از اتفاقات خوبی که پس از مذاکرات ماههای اخیر 1+5 و ایران رخ داده، شکسته شدن فضای روانی ناشی از تحریم های غیرقانونی و ظالمانه سالهای اخیر است و بسیاری از شرکت های خارجی که تاکنون تلاشی برای بهبود روابط خود با ایران انجام نمی دادند، اکنون مترصد ایجاد فرصتی برای ایجاد و تعمیق همکاری ها هستند.

عناوین اصلی