ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

20 حقیقت جالب درمورد گربه ها

20 حقیقت جالب درمورد گربه ها ۱۳۹۹/۵/۲۳ 11:13:50 AM

آیا می‌دانستید گربه‌ها زاویه دید 280 درجه‌ای دارند؟ یا اینکه پد بینی گربه‌ها درست مانند اثر انگشت انسان؛ دارای الگویی منحصر به فرد است. حال در ادامه به دیگر حقایق شگفت‌انگیز درباره گربه‌ها می‌پردازیم.

پرزهای زبان گربه و رموز آن

پرزهای زبان گربه و رموز آن ۱۳۹۸/۱/۷ 8:42:01 PM

به تازگی پژوهشگران به کشفی جالب درباره زبان گربه‌ها دست‌یافته‌اند. این کشف جدید علمی نشان می‌دهد که پرزهای زبان گربه شکل منحصر بفرد و خاصی دارند و با این شکل خاص است که قادرند خود را به بهترین شکل تمیز کنند.

نکاتی جالب در مورد گربه ها

نکاتی جالب در مورد گربه ها ۱۳۹۷/۲/۸ 9:31:04 AM

گربه خانگی جانوری اهلی از خانواده گربه‌سانان و یک حیوان گوشت‌خوارسان است. گربه از ۶ تا ۷ ماهگی بالغ شده و توانایی همانندزایی دارد.

گربه ها مزه شیرینی را حس نمی کنند

گربه ها مزه شیرینی را حس نمی کنند ۱۳۹۶/۱۱/۴ 10:27:02 AM

شاید برایتان جالب باشد بدانید که گربه‌ها اصلا از خوردن مواد غذایی شیرین لذت نمی‌برند. این حیوانات بامزه تنها علاقه‌مند به خوردن غذاهای گوشتی آبدار هستند.

حیوانات راست دست یا چپ دست

حیوانات راست دست یا چپ دست ۱۳۹۶/۸/۲۹ 10:53:22 AM

بر اساس یک تحقیق جدید گربه‌ها، سگ‌ها، طوطی‌‌ها و حتی ماهی‌ها هم چپ دست یا راست دست هستند.

نگهداری از حیوانات خانگی چگونه به ما کمک می کند؟

نگهداری از حیوانات خانگی چگونه به ما کمک می کند؟ ۱۳۹۶/۸/۸ 9:59:45 AM

میان افراد در جغرافیای مختلف جهان، اشتراکات زیادی وجود ندارد، اما نگهداری از حیوانات خانگی یکی از این اشتراکات است. دانشمندان برروی دلیل نگهداری حیوانات خانگی مطالعه می‌کنند و نتایج قابل توجهی به دست آورده‌اند.

بیهوشی و لوله گذاری برای امور دندانپزشکی دام کوچک اجباری شد

بیهوشی و لوله گذاری برای امور دندانپزشکی دام کوچک اجباری شد ۱۳۹۶/۱/۲۱ 10:01:07 AM

بیمارستان‌های دامپزشکی مورد تایید انجمن بیمارستان‌های حیوانات در امریکا بنابر استانداردهای جدید، باید حیوانات را برای امور دامپزشکی بیهوش کرده و لوله‌گذاری نمایند که با انجام مراقبت‌های معمول بدون بیهوشی در تعارض جدی است.

سلاخی سگ و گربه ها در جشن چینی ها

سلاخی سگ و گربه ها در جشن چینی ها ۱۳۹۵/۱/۱۷ 7:09:06 PM

این حیوانات زبان بسته از چند روز قبل در قفس نگهداری می‌شوند و پوستشان به صورت زنده یا مرده از تنشان جدا می‌شود و به صورت آویزان داخل روغن داغ سرخ شده تا حدود ۳۰۰ سگ و گربه برای هر روزبرای پذیرایی پخته شوند.

گربه سانان، کلید طلایی دستیابی بشر به درمان بیماری ایدز

 گربه سانان، کلید طلایی دستیابی بشر به درمان بیماری ایدز ۱۳۹۲/۸/۱۹ 11:33:30 PM

تاکنون در مطالعات متعدد و فراوانی، سگ‌سانان به کمک حفظ سلامت بشر شتافته‌اند. اما ظاهرا اینبار، نوبت به درخشش گربه‌ها رسیده است. محققین بر این باورند که این موجودات، کلید طلایی یافتن واکسنی به منظور حفاظت بشر بر علیه بیماری ایدز می‌باشند.

گربه و نازایی در خانم ها!!!

گربه و نازایی در خانم ها!!! ۱۳۹۲/۳/۴ 11:26:10 AM

شایعه ای مطرح است مبنی بر اینکه داشتن ارتباط با گربه یا موی گربه باعث عقیمی‌یا نازایی خانمها یا دختران می‌شود . این مطلب اشتباه است.

عناوین اصلی