کارخانه داروسازی دامی

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور، آبزیان و حیوانات خانگی»؛ سالم‌خبر نوشت: عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی گفت: در منطقه خاورمیانه کشور ما کامل‌ترین سیستم تولید، توزیع و پخش دارو را دارد و وضعیت کشورهای منطقه با کشور ما قابل مقایسه نیست و بعد از 20 سال، صنعت داروی ما به قدرت اول منطقه تبدیل شده است، اما برخی در حال تلاش برای زمین زدن این صنعت هستند.

مرتضی خیرآبادی همچنین در جلسه مرکز پژوهش‌های مجلس اضافه کرد: ترکیه در حال تلاش برای انتقال کارخانه‌های داروسازی ما به کشور خودش است و تا به امروز چند کارخانه داروسازی ما را به‌صورت کامل به کشور خود منتقل کرده است.

وی صنعت داروسازی در کشور را یک صنعت مهاجرپذیر خواند و ادامه داد: با دارو و سرمایه‌گذاری به‌روی آن می‌توانیم در تمام کشورهای منطقه حضور فعال داشته باشیم. 

عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی با انتقاد از قوانین مالیاتی موجود در حوزه دارو بیان داشت: سال گذشته 4 بار مالیات بر ارزش افزوده دارو تغییر کرده است و در عرض 4 ماه دو لایحه راجع به مالیات دارو به مجلس رفته است که چنین امری غیرکارشناسی است.

خیرآبادی افزود: 22 نهاد و سازمان در امر دارو دخیل هستند و هر کدام از این سازمان‌ها به‌دنبال اجرای حرف و برنامه‌ خود هستند و در چنین شرایطی لازم است آیین‌نامه‌‌ای نوشته شود و سازمان غذا و دارو حرف اول را در حوزه دارو بزند و سایر نهادها با سازمان غذا و دارو هماهنگ باشند.