ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 2592
بازدید: 498
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۷/۲۸ ساعت: 11:39:21 AM

اسب شلزویگ (Schleswig Coldblood)

اسب نژاد شلزویگ (Schleswig Coldblood) اسبی خوش‌بنیه دارای جثه کوچک و سنگین و متعلق به شمالی‌ترین منطقه آلمان یعنی شلزویگ هلشتاین در مرز دانمارک است.

اسب شلزویگ

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ اسب نژاد شلزویگ (Schleswig Coldblood) اسبی خوش‌بنیه دارای جثه کوچک و سنگین و متعلق به شمالی‌ترین منطقه آلمان یعنی شلزویگ هلشتاین در مرز دانمارک است.

نژاد اسب موردنظر خود را بیابید

این منطقه در زمان‌های دور بخشی از دانمارک بوده و در نتیجه شباهت زیاد این اسب به اسب سنگین دانمارکی تعجب‌آور نیست چون خویشاوندی نزدیکی با آن نژاد دارد.

این نژاد در طول نیمه دوم قرن نوزدهم به عنوان اسب کاری با اندازه متوسط پرورش یافت و از خون نژادهای سبک‌تر شامل اسب‌های یورک شایر کوچ و تروبرد در سال‌های آخر قرن گذشته برای اصلاح نژاد آن استفاده شد اما تاثیر مطلوبی بر این اسب نداشت.

اسب شلسویگ

این نژاد که به عنوان اسب اتوبوس و تراموا و به خاطر استفاده در مزرعه و کارخانه شهرت داشت در طول جنگ جهانی اول به حیات خود ادامه داد ولی هم تعداد و هم کیفیت این نژاد به شدت کاهش یافت. آمیزش این اسب با اسب‌های برتن و بلنایز از فرانسه بسیار موفقیت‌آمیز بود.

اسب نژاد شلزویگ پس از جنگ جهانی دوم احیا شد و تعداد زیادی از آنها پرورش یافتند.

اسب نژاد شلزویگ

منبع: اطلس رنگی نژادهای اسب‌های ایران و جهان نوشته دکتر علی نصیریان و همکاران


نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی