ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 2307
بازدید: 668
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۴ ساعت: 10:27:09 AM

پرورش کبک در یک نگاه

پرورش کبک صنعتی تخصصی و دشوارتر از پرورش بلدرچین و قرقاول می‌باشد برای پرورش کبک هزینه اولیه بیشتری نسبت به سایر ماکیان نیاز است.

پرورش کبک

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ کبک جزو خانواده ماکیان بلدرچین و قرقاول رده‌بندی می‌شود. پرورش کبک صنعتی تخصصی و دشوارتر از پرورش بلدرچین و قرقاول می‌باشد برای پرورش کبک هزینه اولیه بیشتری نسبت به سایر ماکیان نیاز است.

نیازهای پرورش طیور خود را بیابید.

بلوغ جسمی کبک در چهارماهگی و بلوغ جنسی کبک در هفت ماهگی است. کبک جزو پرندگان با استرس بالا محسوب می‌گردد استرس بیش از حد در تولید تاثیرگذار خواهد بود.

پرورش کبک نسبت به سایر ماکیان در کشور کمتر است به همین سبب بازار نسبتاً مناسب‌تری دارد. کبک مانند قرقاول جزو پرندگان Game Bird (شکاری) است و برای شکارگاه‌های مصنوعی تولید و رهاسازی می‌شوند.

بیشتر بدانیم:

پرورش کبک (قسمت اول)

زمان و نحوه جفت‌گیری کبک

کبک نسبت به بیماری همانند بلدرچین و قرقاول بسیار مقاوم است. پرورش کبک ریسک بالاتری نسبت به بلدرچین دارد اما تعداد افراد موفق در پرورش کبک بیشتر است. کبک پرنده بومی ایران و با آب و هوای گرم و خشک بسیار سازگار است. قیمت بالاتری نسبت به سایر طیور دارد و سرمایه بیشتری برای پرورش نیاز دارد اما بازگشت سرمایه مناسبی دربر دارد. محصولات کبک لذید همچنین تخم و گوشت کبک از خوراک‌های لوکس بشمار می‌رود.


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار:0
انتشار یافته:2
مسعودایزدی
۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ بهمن 3:40:31 AM
سلام پرورش بوقلمون وشترمرغ و غاز بهترین درآمدزایی میباشد ولی بنده همه امکانات را دارم ولی سرمایه ندارم چون شکست خوردم ولی یک سرمایه گداز میخوام یک ادم پاک، چون هرامکاناتی میحوای دارم شماره تلفن 09028155385 و 09383270890 هرکس مایل هست تماس بگیره
تقی
۱۳۹۷ يکشنبه ۹ ارديبهشت 1:53:21 PM
با سلام یه سؤال من قرقاول دارم دو تا ماده یک نر پنج ماهه که خودم نگهش داشتم و دو یا سه ماه که از طرف خریدم یعنی در کل هفت ماه از انواع پلیت و شفید و کاهو استفاده کردم ولی هنوز تخم نیومده . میشه راهنماییم کنید چیکار کنم تا تخم بذاره. ممنونم ازتون
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی